Wyróżnieni podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej promocji oficerskiej 2026 w Muzeum Katyńskim
18 maja 2026 roku, po uroczystości promocji na pierwszy stopień oficerski na Zamku Królewskim w Warszawie, wyróżnieni oficerowie promocji 2026 Akademii Marynarki Wojennej odwiedzili Muzeum Katyńskie.
Zwiając ekspozycję Muzeum podchorążowie AMW oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Wizyta była też okazją do przypomnienia wartości, które od pokoleń wyznaczają etos żołnierskiej służby – honor, odpowiedzialność, wierność Ojczyźnie i pamięć o tych, którzy poświęcili dla Niej życie. Było to również symboliczne podkreślenie ciągłości tradycji wojskowych, których kolejnymi strażnikami stają się nowo promowani oficerowie. Przewodnikiem po ekspozycji Muzeum Katyńskiego była dr Joanna Kurczab.





