Wybierz rok
Poniżej przedstawiamy opracowane przez prof. Andrzeja Krzysztofa Kunerta kalendarium Zbrodni Katyńskiej.
Kalendarium Zbrodni Katyńskiej
5 V 1988 r., Moskwa
5 V 1988 r.
Biuro Polityczne KC KPZR (uwzględniając wielokrotne prośby Wojciecha Jaruzelskiego oraz „innych członków kierownictwa polskiego”: Józefa Baryły, Mirosława Orzechowskiego i Mieczysława Rakowskiego) uchwaliło wydanie polecenia Ministerstwom Kultury ZSRR i Federacji Rosyjskiej „przedstawienia propozycji dotyczących wzniesienia w przyszłej pięciolatce monumentu polskich oficerów w Katyniu z udziałem Strony Polskiej (jeśli wyrazi na to zgodę)” oraz polecenie MSW i Państwowemu Komitetowi ZSRR ds. Turystyki Zagranicznej „przedstawienie propozycji dotyczących uproszczenia trybu odwiedzania pomnika w Katyniu przez krewnych poległych oficerów polskich”.
1 IX 1988 r., Moskwa
1 IX 1988 r.
Biuro Polityczne KC KPZR zaleciło (zgodnie z propozycją strony polskiej, zgłoszoną w czasie wizyty Michaiła Gorbaczowa w Polsce w lipcu) „wspólnie ze Stroną Polską ogłoszenie konkursu na najlepszy projekt Pomnika Polskich Oficerów Poległych w Katyniu”.
1988 r., Clifton (New Jersey, USA)
1988 r.
Ukazanie się książki Johna H. Laucka Katyn Killings: In the Record.
1988 r., Paryż
1988 r.
Pierwsze wydanie książki Kazimierza Skarżyńskiego Katyń (sprawozdania o udziale Polskiego Czerwonego Krzyża w pracach ekshumacyjnych w Katyniu).
Wyszukiwarka