04 Kwietnia 2017
Łódzkie uroczystości 77. rocznicy mordu w Twerze
26 marca br. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi przy ul. Baczyńskiego (Teofilów) odbyła się uroczystość 77. Rocznicy mordu w Twerze. Organizatorami była „Rodzina Policyjna 1939r.” oraz Komenda Wojewódzka Policji wraz z parafią Miłosierdzia Bożego
W uroczystości wziął udział Andrzej Łapiński – wojewódzki komendant Policji, Piotr Polak – poseł ziemi łódzkiej, Jarosław Olbrychowski przewodniczący „Rodziny Policyjnej 1939r”. wraz z delegacją tego stowarzyszenia, dyr. Sławomir Frątczak (MON), Marek Michalik (Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A), dr Tomasz Szczepański (Muzeum Katyńskie), komendanci powiatowi i miejscy garnizonu Łódź, policjanci, ich rodziny a także liczni parafianie. Obecne były poczty sztandarowe – Policji, Światowego Związku Żołnierzy AK, NSZZ „Solidarność”, Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II w Łodzi.

W trakcie uroczystości odczytano listy od bpa łódzkiego Marka Marczaka i min. spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka.

Po mszy w będącej częścią kościoła kaplicy katyńskiej, pod tablicą upamiętniającą policjantów złożono kwiaty i zapalono znicze a także złożono urny z ziemią z Charkowa, Katynia i Miednoje. Działacz Rodziny Policyjnej Wojciech Jeneralczyk podzielił się wspomnieniem o losach jednego z funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP, zamordowanego w Twerze post. Józefa Jeneralczyka.

Po uroczystościach uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzenia znajdującego się w  budynkach parafii Muzeum Okręgu Wileńskiego AK.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi