26 marca 2018 roku w Muzeum Katyńskim uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym ze szkół w Płońsku i Czerwińsku nad Wisłą otrzymali akty mianowania na stopnie kadetów.
W poniedziałek, 19 marca 2018 r. w murach Muzeum Katyńskiego odbył się finał konkursu wiedzy o zamordowanych w zbrodni katyńskiej zatytułowany„Śpij, Mężny!”, zorganizowany przez biura poselskie posłów na Sejm RP Piotra Polaka oraz Roberta Telusa we współpracy z Muzeum Katyńskim.
W dniach 8-9 marca w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odbyła się, pod honorowym patronatem Jej Magnificencji Rektor UPH w Siedlcach – dr hab. Tamary Zacharuk, prof. UPH, Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa nt. „Sztuka przetrwania. Życie codzienne w ekstremalnych warunkach obozowych w XX – XXI w.”.
5 marca 2018 roku w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie, w 78. rocznicę podpisania tajnej decyzji o „likwidacji” jeńców wojennych przetrzymywanych w obozach specjalnych oraz w więzieniach Zachodniej Ukrainy i Białorusi, odbyło się otwarcie wystawy „umierali nie tylko sobie…”. Ekspozycja otwarta w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina, jaki los spotkał tych, którzy walczyli o naszą wolność.
W poniedziałek, 5 marca 2018 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi (Teofilów) odbyły się uroczystości rocznicowe 78. rocznicy zbrodni katyńskiej. Organizatorami byli: łódzkie Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939r.” i Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz parafia Miłosierdzia Bożego.