Spektakl grany na deskach Teatru Oratorium oraz w murach Muzeum Katyńskiego został zekranizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym pracowników Oddziału i Instytutu Pamięci Narodowej. 23 lutego w kinie „Luna” odbyła się premiera produkcji IPN zatytułowana „Nie pamiętam”.
Nieme duchy przeszłości (młodzież z Teatru Punkt) wprowadzały publiczność w przestrzeń słowa i muzyki w murach Muzeum Katyńskiego. Wszystkie przygotowane miejsca zostały zajęte. Spektakl objął patronatem, zasłużony dla edukacji historycznej, burmistrz dzielnicy Żoliborz Krzysztof Bugla.
Wystawa, przygotowana przez Muzeum Historii Polski oprócz wstrząsających informacji o zbrodniach popełnionych w jednym z największych miejsc zagłady Polaków w czasie II wojny światowej, zwracająca uwagę na kwestie pamięci i zapomnienia.
Finał I edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego poświęconego pamięci Władysława Sebyły. Uroczystość odbyła się 6 lutego br. w szczególnym miejscu i szczególnym dniu. Laureaci i goście zgromadzili się w murach Muzeum Katyńskiego Oddziału MWP.
10 lutego 1940 r. podczas srogiej zimy wyruszały z polskich terenów okupowanych przez Związek Radziecki pociągi wypełnione skazanymi na walkę o przetrwanie w głębi ZSRR rodzinami osadników i leśników.