Archiwum aktualności
01 Marca 2016
O Katyniu w niemieckich obozach jenieckich
Odkrycie dołów śmierci w Katyniu przez Niemców w 1943 r. odbiło się szerokim echem w niemieckich obozach jenieckich. Żołnierze września poszukiwali na publikowanych spisach nazwisk zaginionych kolegów. Niestety często je znajdowali, o czym świadczy korespondencja przekazana niedawno do zbiorów Muzeum Katyńskiego.
19 Lutego 2016
Kartka pocztowa i zdjęcia post. PP Jana Buraka trafiły do zbiorów Muzeum Katyńskiego
Jednymi z najcenniejszych relikwii, które są przechowywane w Muzeum Katyńskim, są karty pocztowe i listy wysyłane z obozów, gdzie byli przetrzymywani Polacy mający być zamordowani w zbrodni katyńskiej. Przedstawiają one bowiem odczucia osadzonych, tęskniących za swoimi bliskimi. Bliskimi, których już nigdy nie było im dane zobaczyć.
10 Lutego 2016
Sławomir Z. Frątczak w resorcie Obrony Narodowej
Szanowni Goście „Strony Internetowej” Muzeum Katyńskiego!
18 stycznia 2016 r. przeszedłem do nowych działań w resorcie Obrony Narodowej. W 38. roku misji w Muzeum Wojska Polskiego, z czego ostatnich 15 lat na stanowisku kierownika-kustosza w Muzeum Katyńskim.
18 stycznia 2016 r. przeszedłem do nowych działań w resorcie Obrony Narodowej. W 38. roku misji w Muzeum Wojska Polskiego, z czego ostatnich 15 lat na stanowisku kierownika-kustosza w Muzeum Katyńskim.
29 Stycznia 2016
Pierwsze w tym roku pamiątki wpłynęły do zbiorów Muzeum Katyńskiego
Kartka pocztowa i list wysłane z obozu w Ostaszkowie przez Stanisława Winogradzkiego trafiły naszych zbiorów. Najcenniejszymi pamiątkami jakie w swoich archiwach przechowują rodziny ofiar zbrodni katyńskiej są kartki pocztowe i listy wysyłane przez więźniów z obozów specjalnych NKWD.
28 Stycznia 2016
Zmarła śp. Maria Nowak - Prezes Honorowa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż w poniedziałek 25 stycznia 2016 r. zmarła Maria Nowak (córka Józefa Skuzy, policjanta zamordowanego w Twerze i spoczywającego w Miednoje), wielce oddana sprawie walki o pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej, szczególnie funkcjonariuszy Policji II RP.
Wyszukiwarka
Historia publikacji